Veee beklenen haber geldi..

Vizemiz sonunda onaylandı. Bir 10 gün gecikmeyle yazıyorum ama haberi ancak sindirebildik. Hep ne zaman nerede haber gelecek, ilk kim duyacak gibi çocuksu meraklarım vardı. Sonuçta İzmir’de evimizde, hep beraber takılırken, artık tik olmuş şekilde telefonumdan mailboxımı refresh edip, gelen maillerden gereksizleri sildiğim bir anda, danışmanımızdan gelen 4 maili ve mailin büyük harflerle yazılmış konu başlığını gördüm “VİZELERİNİZ ONAYLANDI” 🙂 O an tam baba koalaya bir şeyler anlatıyordum ki maili görünce anlattığımı yarıda kesip çığlık atmaya başladım. Baba koala bana baktı ve hiç soru sormadan ne olduğunu anlayıp o da sevincime ortak oldu. 25 temmuzdan beri beklediğimiz haber sonunda geldi.

Habere çok uzun sevinemeden ailelerimize nasıl söyleyeceğimiz derdine düştük. Neyse ki onu da 2 gün önce şaşırtıcı bir şekilde hallettik. Gidişimizin kalıcı olmadığını ve yurtdışı deneyiminin bize katacağı pozitif yönleri vurgulayarak tepkileri yumuşattık. Henüz onlar da haberi çok sindirememiş olsalar da çok büyük itiraz gelmedi ve artık üstümüzdeki yük bayağı bir hafifledi.

Şimdi evimizi kapatıp, bavullarımızı hazırlayıp Kasım sonuna doğru yeni hayatımıza merhaba demeyi planlıyoruz. Karmakarışık duygular içindeyim. Yeni hayatımız için çok ama çok heyecanlı ve mutluyum ama bir o kadar da korkuyorum… … May all the best be with us!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s